مشاوره رایگان

مشاوره کسب و کار

| از 0 نظر

مشاوره کسب و کار، به دریافت اطلاعات پیرامون یک موضوع خاص گفته می شود که شخص درون آن، تبحر ندارد و برای دست یابی به آن، از متخصصین این حوزه، مشاوره می گیرد. مشاوره می تواند در هر حیطه ای کارساز و مفید باشد. در واقع افراد به دلیل نداشتن علم و دانش کافی، به چنین مشاوره هایی روی می آورند. در این مقاله، می خواهیم بیشتر درباره ی این موضوع بدانیم و اطلاعات کافی راجع به آن را بدست بیاوریم. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات پیرامون این موضوع هستید، تا پایان این محتوا با ما همراه باشید.

مشاوره کسب و کار چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که پیشتر نیز عنوان شد، مشاوره کسب و کار، یک تحلیل کامل و جامع و با دید موشکافانه به فرآیند و  فعالیت های کسب و کار می باشد که با بررسی و تجزیه و تحلیل آن، راهکار های مناسب در جهت بازدهی بیشتر اهداف، ارائه می شود. این مشاوره می تواند ابعاد مختلفی را در بر گیرد. به عنوان مثال می توان با بررسی مجموعه های مدیریتی، منابع انسانی، بخش فروش، بخش بازرگانی و ... تحلیل و راهکار های مورد نظر را ارائه داد. علت ضرورت این موضوع، این می باشد که بسیاری از مدیران کسب و کار ها علی الخصوص کسب و کار های نوپا یا استارتاپ، با روند حرکتی کسب و کار ها آشنا نمی باشند و نمی توانند به درستی و با بهره گیری از ایده ها، اهداف خود را پیاده کنند. این موضوع به گواه آمار نیز صحیح می باشد و طبق این اسناد، از هر 5 استارتاپ، 4 تای آن ها شکست می خورند.

مشاوره کسب و کار

به وسیله ی مشاوره، می توان یک استراتژی مناسب برای کسب و کار اعمال کرد

همین موضوع، اهمیت مشاوره کسب و کار را دو چندان می کند. این مشاوره، باعث می شود چم و خم فرآیند توسط مدیریت شناسایی شود و انواع میانبر ها و موانعی که بر سر کسب و کار وجود دارد را شناسایی کند. همچنین ارائه ی سیستمی پویا و مدون که باعث بهینه سازی هرچه بیشتر عملکرد شرکت شده و باعث افزایش آمار فروش و حرکت به سوی هدف شود، از جمله عوامل ضرورت استفاده از مشاوره کسب و کار می باشد. در زیر به برخی از مهم ترین کاربرد های این مشاوره اشاره شده است:

 • تشکیل زیرساخت های مناسب
 • تبدیل چالش ها به فرصت
 • درک بهتر از بازار موجود
 • افزایش بهره وری و بازدهی نیروی کار
 • کاهش ریسک ها و بازدهی بیشتر
 • افزایش دارایی و سرمایه کسب و کار

مشاوره کسب و کار اینستاگرام

مشاوره کسب و کار در هر بعدی از فعالیت می تواند مفید باشد. حال این موضوع می تواند در قامت یک کسب و کار کوچک باشد که فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دنبال می کند. در طرفی دیگر می تواند در قامت یک کسب و کار بزرگ و شرکتی زنجیره ای باشد که خدمات آن در سطح جهان گسترده شده است. یکی از فعالیت هایی که به تازگی رشد و توسعه یافته است، کسب و کار های اینستاگرامی می باشد. این کسب و کار ها که تعداد آن ها نیز به سرعت در حال افزایش است، باید در مسیری مناسب و مفید حرکت کنند تا باروری آن ها نتیجه دهد.

مشاوره کسب و کار

در حال حاضر، کسب و کار های اینستاگرامی به سرعت در حال رشد می باشند

دریافت مشاوره کسب و کار اینستاگرام، می تواند باعث رعایت برخی از اصول و سیاست های درست شود که منتهی به اخذ استراتژی مناسب کسب و کار شود. در چنین حالتی، می توان از متخصصین این امور مشاوره دریافت کرد تا با مدیریت هرچه بهتر فعالیت های خود، افزایش فروش و درآمد را تجربه کرد. در چنین حالتی، مشاورین کسب و کار بهترین برنامه ها را برای اشخاص پیاده می کنند. در این برنامه، نقاط قوت و ضعف به شفافیت هرچه تمام تر درج می شود تا کسب و کار مورد نظر، بتواند به راحتی به درآمد و گردش مالی بالایی دست پیدا کند.

البته که مشاوره کسب و کار اینستاگرام، می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. مشاوره در زمینه ی امنیت، طراحی صفحه، تولید محتوا، ارتباطات، بازاریابی و تبلیغات، از جمله برخی از این مشاوره ها می باشد که می تواند به مدیران این کسب و کار ها، کمک شایانی نماید.

مشاوره کسب و کار در اصفهان و یزد

مشاوره کسب و کار هم می تواند به صورت فیزیکی و حضوری باشد و هم می تواند به صورت آنلاین انجام بپذیرد. ارائه چنین مشاوره ای در شهر های اصفهان و یزد امکان پذیر می باشد. در واقع کسب و کار هایی که در این شهر ها حضور دارند، می توانند به راحتی و با یافتن بهترین مشاور ها، برنامه های مدونی جهت دریافت بهترین بازدهی را دریافت کنند.

مشاوره کسب و کار می توانند در ابعاد زیادی به اشخاص حقیقی و حقوقی کمک کند تا در بازار رقابتی کنونی، گوی سبقت را از همتایان خود بربایند. خدمات مشاوره ای که در شهر های اصفهان و یزد ارائه می شود، به شرح زیر می باشد:

 • بررسی وضعیت حسابداری و شرایط درآمدی و هزینه ها
 • راهنمایی های مناسب در جهت افزایش سود و رشد شرکت
 • ارائه ی اطلاعات نوین و نگارش برنامه ای جامع
 • شناسایی استراتژی ها و رفع موانع موجود
 • آموزش افراد و افزایش کارایی نیروی کار

نکته ی مهم و حیاتی درباره ی مشاوره کسب و کار، این می باشد که تمام این فرآیند ها، تنها در جهت یک هدف طی می شود و آن رشد و حرکت به سوی موفقیت توسط کسب و کار ها می باشد. چنین مشاوره هایی با اهداف رفع دغدغه ها و چالش های موجود تنظیم می شوند و با آموزش صحیح و اصولی، سعی می شود بهره وری افزایش یابد.

مشاوره کسب و کار

دریافت مشاوره برای کسب و کار، می تواند بسیار مفید و سودمند باشد

مشاوره برای کسب و کار های خانگی

مشاوره کسب و کار خانگی، در دوره ی کنونی بسیار افزایش یافته است. علت این موضوع نیز بسیار ساده می باشد: افزایش این کسب و کار ها. با رشد اپیدمی کووید 19، بسیاری از افراد وارد کسب و کار های خانگی شدند و سعی کردند این فعالیت ها را توسعه دهند. از طرفی دیگر بسیاری از خانم ها به دنبال یک فعالیت پاره وقت بودند و به همین علت، وارد چنین کسب و کار هایی شدند. البته که در حال حاضر به دلیل جذابیت زیاد این فعالیت ها، آقایان نیز وارد آن شده اند و این موضوع وابسته به جنسیت خاصی نمی باشد. با افزایش و همه گیری چنین کسب و کار هایی، لزوم دریافت مشاوره کسب و کار برای آن ها نیز افزایش یافته است. در واقع اگر یک شخصی اقدام به تولید کیک های خانگی کند و از طریق فروش آن، بخواهد درآمدی کسب کند، نیاز است در یک مسیری گام بردارد تا بتواند موفق شود.

مشاوره کسب و کار خانگی، بعد غیرقابل انکار می باشد که می تواند به طرز شگفت انگیزی، باعث موفقیت آن کسب و کار شود. جالب است بدانید امروزه به لطف تکنولوژی تلفن همراه و اینترنت، افراد می توانند حتی پیاز داغ را به صورت آنلاین سفارش دهند. همین موضوع باعث شده است به این کسب و کار بیشتر پرداخته شود. به نوعی می توان این کسب و کار را فریلنسر نامید. این واژه بدین معنا می باشد که شخص، به دور از وابستگی خاصی به سازمان، فعالیت خود را انجام می دهد و کسب درآمد می کند. برنامه نویسی یا عکاسی را می توان در زمره ی این دسته قرار داد.

مشاوره کسب و کار

کسب و کار های خانگی، نوعی فریلنسر می باشند که متکی به یک سازمان خاص نمی باشند

مشاوره کسب و کار های خانگی، باعث می شود میزان فروش و درآمد آن ها، افزایش پیدا کند. همین موضوع، دلیلی بر استفاده از مشاوره در این کسب و کار ها می باشد.

دریافت مشاوره برای راه اندازی کسب و کار، چقدر اهمیت دارد؟

شاید پس از مطالعه مباحث بالا، به این پرسش رسیده باشید که چرا باید مشاوره کسب و کار را دریافت کنیم؟ در واقع اهمیت دریافت مشاوره کسب و کار، چه مقدار می باشد؟ همانطور که بیان کردیم، هر کسب و کاری برای شروع کار، به برخی از مشکلات و موانع برخورد می کند. به عنوان مثال اگر فردا وارد یک کسب و کار پتروشیمی شوید، به دلیل کمبود اطلاعات و همینطور عدم بررسی موانع موجود، ممکن است به زودی ورشکسته شوید. مشاوره نه تنها برای کسب و کار، بلکه برای هر کاری مفید است. اینکه قبل از ورود به کاری، از افراد خبره و متخصص در آن زمینه کمک بگیریم، می تواند بسیار حیاتی باشد. اهمیت این موضوع هنگامی افزایش می یابد که افرادی، چنین مشاوره هایی را درآمد زندگی خود قرار داده اند و به نوعی این شغل را مستقل و کاملا واحد در نظر گرفته اند.

مشاوره کسب و کار

مشاور ها، به دلیل تسطلی که روی بازار مورد نظر دارند، می توانند کمک های شایانی نمایند

مشاوره کسب و کار، با شناسایی مشکلات، بررسی فرآیند های کسب و کار، جستجوی بازار مناسب، آموزش کارکنان، برنامه ریزی استراتژی مدون و ... باعث می شود شرکت به یک مسیر کامل و موفقیت آمیز هدایت شود و پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کند.

اهمیت مشاوره کسب و کار

به طور کلی اگر بخواهیم اهمیت مشاوره کسب و کار را بدانیم، باید به برخی از موارد اشاره کنیم. این موارد شامل مطالب زیر می باشند:

با دریافت مشاوره و کسب و کار، می توانید یک دیدگاه بیرونی کسب نمایید. در واقع یک یا چند شخص خارج از شرکت، با بررسی تمام موارد، نظرات خود را بیان می کنند. این نظرات فارغ از جهت گیری های شخصی می باشد. مورد دوم، استفاده از مشاوره کسب و کار، دریافت منابع با ارزش می باشد. در واقع یک مشاور، با بهره گیری از منابع مختلف، سعی می کند روند حرکتی شرکت را بهبود ببخشد و در این زمینه، از هر ابزار مفیدی استفاده می کند. مورد بعدی استفاده از مشاوره کسب و کار، ارائه استراتژی های مناسب می باشد. مشاور به دلیل تسلط کافی روی بازار هدف، می تواند برنامه های مناسبی را به مدیران ارائه دهد. با چنین کاری و حرکت مطابق با استراتژی اخذ شده، می توان به آینده ی شرکت، امیدوار بود.

در انتهای مقاله مشاوره کسب و کار، امیدواریم از خواندن آن رضایت داشته باشید. همچنین امیدواریم مطالب موجود در آن مفید بوده و به افزایش دانش شما، کمک کرده باشد.

ممکن است از این مطالب خوشتان بیایدنظر خود را بنویسید

ارسال نظر