مشاوره رایگان

کار تولید در منزل

| از 0 نظر

شروع کار تولیدی در منزل می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی و بیکاری در جوانان باشد. شاید برخی از افراد ایده های کار تولیدی در منزل را ناممکن و نشدنی بدانند. ولی در حقیقت اکثر این ایده ها امکان پیاده سازی را دارند. به این صورت که با راه اندازی آن ها می توان یک کار تولیدی را شروع کرد. بیشتر کسب و کارهای تولیدی می توانند بسیار پرسود باشند البته برخی روش هایی هم وجود دارند که موجب افزایش فروش محصولات و بازاریابی آن ها می شوند. ما در ادامه قصد داریم به بررسی کار تولید در منزل بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.  


      برای کسب اطلاعات و ایده های بیشتر اینجا کلیک کنید و عضو پیج ما شوید.  


کار تولیدی در منزل با سرمایه کم

کار تولید در منزل می تواند برای تمامی سنین با هر جنسیتی قابل اجرا باشد. کارهای بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند که به راحتی می توان آن ها را با سرمایه ی نه چندان زیاد در منزل شروع کرد. افراد زیادی هستند که با راه اندازی کسب و کارهای تولیدی با سرمایه کم توانسته اند به محض رسیدن به سود بالا، کسب و کار تولیدی خود را گسترش دهند. البته بایستی برای رشد و پیشرفت در کار تولید در منزل با سرمایه کم از استراتژی های مورد نیاز و برنامه های منظم برخوردار بود. در غیر این صورت حتما کار تولیدی با شکست مواجه خواهد شد.

کار تولید در منزل

بررسی انواع کار تولید در منزل

ایده های کسب و کار تولیدی در منزل

شروع کار تولید در منزل برای افراد بیکار و علاقه مند به اشتغال یک فرصت خیلی عالی جهت کسب درآمد می باشد. از این رو ایده های کسب و کار تولیدی در منزل قابلیت کسب درآمد را در محیط خانگی ایجاد می کنند. البته در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که برای شروع به کار تولید در منزل، روش های تبلیغاتی و بازاریابی تاثیر به سزایی را در افزایش فروش و رسیدن به درآمد مناسب خواهند داشت. به همین دلیل حتما از روش های بازاریابی باید استفاده کرد. چند نمونه از ایده های کسب و کار تولیدی در منزل به شرح زیر می باشند:

 • شمع سازی: امروزه کسب و کار شمع سازی یکی از ایده های کار تولید در منزل می باشد. این ایده از پتانسیل درآمدزایی بسیار بالایی برخوردار است. از این رو افراد زیادی اقدام به شروع این کسب و کار تولیدی در منزل خود کرده اند.
 • تولید ترشی در منزل: از دیگر ایده های کار تولید در منزل، تولید ترشی می باشد. تهیه و تولید ترشی کار بسیار راحتی می باشد که با کمی تحقیق و آزمون و خطا می توان به فرمول خوشمزه ترین ترشی ها دست پیدا کرد. تمامی افراد می توانند این کسب و کار را در خانه ی خود بدون نیاز به سرمایه ی آن چنانی شروع کنند.
 • کار تولید در منزل با تولید توری: بافندگی تور کار ساده ای می باشد و تمامی افرادی که علاقه مند به این کار هستند، می توانند این مهارت را در مدت زمان خیلی کوتاه یاد بگیرند. شروع این کار تولیدی نیازی به سرمایه ی آن چنانی ندارد ولی پتانسیل درآمد زایی آن بسیار بالا است.

کار تولید در منزل

انواع کار تولید در منزل

ابزارها و تجهیزات مورد نیاز در منزل

در این بخش از محتوای کار تولید در منزل به بررسی ابزارها و تجهیزات مورد نیاز در منزل می پردازیم. بعضی از ایده های کار تولید در منزل نیاز به خرید تجهیزات و دستگاه های تولیدی دارند. اما برخی دیگر از آن ها را می توان بدون نیاز به تهیه و خرید تجهیزات و دستگاه های خاص در خانه شروع کرده و به کسب درآمد رسید. 

 • تولید چیپس میوه: برای تولید چیپس میوه نیاز به تهیه ی تجهیزات و دستگاه های مخصوصی می باشد. این کار تولید در منزل یکی از پولسازترین کسب و کارها به شمار می آید. برای شروع به این کار باید با روش های کار، نیاز بازار و تجهیزات لازم آشنایی کافی را داشت.
 • تولید لباس: یکی دیگر از ایده های کار تولید در منزل، تولید و دوخت انواع لباس ها می باشد. برای این کار نیاز به تهیه ی تجهیزات دوزندگی می باشد. البته در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که با استفاده از یک چرخ خیاطی هم می توان یک کارگاه تولیدی کوچک را راه اندازی کرد. سپس به مرور زمان آن را می توان گسترش داد.
 • تولید عرقیات گیاهی: یکی دیگر از کسب و کارهای تولید در منزل، تولید عرقیات گیاهی می باشد. برای شروع به این کار نیاز به تجهیزات و لوازم تقطیر است. سپس با تهیه ی گیاهان دارویی می توان به راحتی کار تولید عرقیات گیاهی را شروع کرد.

کار تولید در منزل

کسب و کار تولید در منزل


       برای کسب اطلاعات و ایده های بیشتر اینجا کلیک کنید و عضو پیج ما شوید.  


مدیریت تولید در منزل

در این بخش از محتوای کار تولید در منزل به بررسی مفهوم مدیریت تولید در منزل می پردازیم. مدیریت تولید در منزل به فرایند برنامه ریزی و کنترل فرایندهای یک واحد تولیدی جهت انجام کارها به شکل کاملا ساده سازی شده گفته می شود. به بیان ساده تر، مدیر تولید وظیفه ی مدیریت پروسه ی تبدیل مواد اولیه به محصول نهایی را بر عهده دارد. مدیریت تولید بخش جدایی ناپذیر از پروسه های سازمانی می باشد. حضور این بخش در اکثر سازمان ها به دو حوزه ی طراحی و اجرا تقسیم می شود. مدیریت تولید در منزل هم خارج از این قاعده نمی باشد. مدیریت تولید در منزل به صورت کلی در چهار حوزه ی اصلی اقدام به تصمیم گیری می نماید که به شرح زیر هستند:

 • برنامه ریزی تولید: منظور از برنامه ریزی تولید این است که مدیران می توانند تصمیم بگیرند که تولید چه زمانی، در کجا و به چه صورت شروع شود. با در نظر گرفتن این موضوع که تولید هر محصولی دارای شرایط مخصوصی می باشد، برنامه ریزی تولید برای آن ها متفاوت از هم است. همین طور علاوه بر برنامه ریزی تولید، سرعت تولید، مواد اولیه و ابزارآلات برای تولید هر محصول هم متفاوت از یکدیگر می باشند.
 • کنترل تولید: مدیریت تولید در بخش کنترل دقیقا شبیه به افسران پلیسی هستند که در یک تقاطع شلوغ اقدام به هدایت افراد به جای مشخص خودشان می نماید. نتیجه ی این کار موجب بهبود روند تولید و جلوگیری از بروز مشکلات می شود. در کنترل تولید مدیران بایستی مراقب رعایت استانداردهای کنترل کیفیت و سرعت تولید هم باشند.
 • مدیریت موجودی: مدیریت موجودی و کنترل آن موجب ایجاد ضمانت اقلام موجود در انبار برای بخش های عملیاتی تولید، توزیع و فروش می شود. از این رو مدیران تولید با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به تهیه و ذخیره سازی اقلام مورد نیاز می نمایند.
 • کنترل کیفیت: یکی از ضروری ترین موارد مدیریتی برای تمامی کارها، بخش کنترل کیفیت می باشد. کنترل کیفیت به مجموعه عملیاتی مانند اندازه گیری بر روی یک محصول و یا کالا گفته می شود. این بخش موجب می شود تا محصولات با مشخصات فنی مورد نظر مطابقت داشته باشد.
 • بسته بندی محصولات: بسته بندی محصولات به تمامی پروسه های طراحی، تولید و ارزیابی پوششی گفته می شود. این پروسه وظیفه ی حفاظت از محصولات را برعهده دارد. همین طور موجب ایجاد جذابیت های بصری برای جلب توجه مشتریان می شود.

کار تولید در منزل

بررسی اجمالی کار تولید در منزل

بازاریابی و فروش محصولات تولیدی

در این بخش از کار تولید در منزل به بررسی بازاریابی و فروش محصولات تولیدی می پردازیم. بازاریابی محصول یکی از روش هایی می باشد که تمامی کسب و کارها با استفاده از آن می توانند موجب توسعه و پیشرفت کسب و کار خود شوند. منظور از بازاریابی محصولات به فرایند به بازار آوردن محصولات و تبلیغ و فروش آن گفته می شود. این فرایند شامل درک مناسب و شناخت کافی از مشتریان می باشد که با استفاده از پیام رسانی دقیق و نحوه ی صحیح به کار بردن استراتژی ها در بازار باعث افزایش سود آوری و تقاضا برای محصولات می شود.

 نکته ی بسیار مهمی که در این راستا وجود دارد، این است که بازاریابی محصولات پس از رسیدن محصولات به بازار فروش به اتمام نخواهد رسید. چون روند بازاریابی بعد از عرضه ی یک محصول به مدت زمان طولانی ادامه خواهد یافت. این امر موجب می شود تا مخاطبان هدف با کسب اطمینان کافی از محصولات موردنظر آگاه شده و نحوه ی استفاده از آن را بدانند. در ضمن نیازها و بازخورد مخاطبان هدف در ارتباط با محصولات و چرخه ی عمر آن ها به دقت ثبت و ضبط خواهد شد. از این رو مشتریان جدید می توانند با مطالعه ی بازخوردهای ثبت شده اطلاعات مورد نیاز را در ارتباط با محصول مورد نظر کسب نمایند.

برای کار تولید در منزل، روش های بازاریابی متنوعی وجود دارند. بنابراین تمامی کسب و کارها می توانند با استفاده از تکنیک ها و شیوه های مختلف بازاریابی اقدام به افزایش میزان فروش و درآمدزایی خود کنند. از جمله روش های بازاریابی و فروش محصولات تولیدی در منزل می توان به ایجاد وب سایت یا فروشگاه آنلاین اشاره کرد. از آن جایی که استفاده از فضای مجازی در میان مردم بسیار رواج پیدا کرده است، با اینترنتی کردن کسب و کارها می توان به راحتی موجب افزایش فروش شد. از جمله روش های تبلیغاتی موثر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبلیغات از طریق شبکه های مجازی: از دیگر روش های تبلیغات موثر کار تولید در منزل، استفاده از تبلیغات به وسیله ی شبکه های مجازی است. در چندین دهه ی گذشته استفاده از شبکه های اجتماعی رشد قابل توجهی داشته است.
 • بازاریابی محتوایی: از دیگر راه هایی که می توان از آن برای روش های تبلیغات موثر انجام داد، بازاریابی محتوایی است. این روش جذاب می تواند کاربران را برای تبلیغ محصولات و خدمات ترغیب کند. برقراری ارتباط با مخاطبان از طریق ارتباط متنی منجر به جلب اعتماد آن ها می شود.
 • ایمیل مارکتینگ: یکی از روش های بسیار خوبی که می توان از آن برای تبلیغات موثر استفاده کرد، ایمیل مارکتینگ می باشد. این روش یکی از ابزارهای مهم در دنیای دیجیتال است.

کار تولید در منزل

بررسی کار تولید در منزل

چالش ها و راهکارهای موفقیت در کار تولید در منزل

کار تولید در منزل موجب ایجاد کارآفرینی برای افرادی شده است که تمایل دارند در منزل و در کنار خانواده ی خود اقدام به کسب درآمد نمایند. راه اندازی کسب و کار تولیدی در خانه تنوع بسیار زیادی دارد ولی هر کدام از آن ها چالش برانگیز است. از جمله ی این چالش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابتدای مسیر مسئولیت تمام کارها در کار تولید در منزل به پای خودتان است، چون تنها کسی که به کار شما نظارت دارد، فقط خود شما هستید. از این رو کوچکترین اشتباه ممکن است بزرگ ترین ضررها را به همراه داشته باشد.
 • انتظار رسیدن به سود را در مدت زمان کم نباید داشته باشید. باید مهارت تاب آوری در شما به اندازه ای بالا باشد تا با پشتکار بتوانید به مسیر ادامه دهید.
 • وقت آزاد برای مرخصی نخواهید داشت. از آن جایی که در ابتدای کار تمامی مسئولیت کار به عهده ی خود شما است، از وقت کافی برخوردار نخواهید بود.

البته در کنار چالش های بسیار زیادی که برای کار تولید در منزل وجود دارد، راهکارها و روش های موفقیت آمیزی هم هستند که موجب هموار شدن مسیر رسیدن به موفقیت می شود. از جمله ی این راهکارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن دانش و شناخت کافی: بدون شناخت کافی در کار تولید در منزل قطعا کسب و کار شما از موفقیت کافی برخوردار نخواهد شد.
 • برآورد سرمایه مورد نیاز: برای شروع به کار تولید در منزل باید سرمایه ی مورد نیاز برای این کار را برآورد کنید.
 • ترسیم چشم اندازهای مناسب: قبل از شروع به هر کاری باید برنامه ریزی و چشم انداز مناسبی از مسیر پیش رو داشته باشید.

جمع بندی

تا به این جای مطالب به بررسی کار تولید در منزل پرداختیم. کار تولید در منزل از ایده های مختلف و متنوعی برخوردار می باشد که هر فرد می تواند با توجه به استعداد و مهارتی که دارد، مشغول به فعالیت در آن باشد. البته برای شروع به فعالیت در برخی از این ایده ها نیاز به تجهیزات و ابزارهای مخصوصی هم می باشد. بازاریابی و فروش محصولات، کنترل کیفیت و ... از دیگر موارد مورد نیاز برای موفقیت در کار تولید در منزل است که در این محتوا به صورت کامل به بررسی آن ها پرداختیم. امیدواریم با مطالعه ی آن ها به پاسخ تمامی سوالاتی که در ذهنتان ایجاد شده بودند، رسیده باشید.

کار تولید در منزل

کار تولید در منزل


       برای کسب اطلاعات و ایده های بیشتر اینجا کلیک کنید و عضو پیج ما شوید.   


 

ممکن است از این مطالب خوشتان بیایدنظر خود را بنویسید

ارسال نظر