مشاوره رایگان

روش بازاریابی اینترنتی

| از 0 نظر

روش بازاریابی اینترنتی یکی از روش های جدید بازاریابی می باشد. به این صورت که، امروزه با پیشرفت در زمینه ی علم و تکنولوژی، روش های بازاریابی سنتی، جای خود را به روش های نوین بازاریابی داده است. منظور از روش بازاریابی اینترنتی، افزایش فروش و پیدا کردن مشتری برای صاحبان کسب و کار از طریق اینترنت می باشد. این نوع روش بازاریابی یکی از اصلی ترین راه هایی می باشد که نتایج فوق العاده ای را به همراه دارد.

روش بازاریابی اینترنتی

بررسی روش بازاریابی اینترنتی


      برای کسب اطلاعات و ایده های بیشتر اینجا کلیک کنید و عضو پیج ما شوید.  


انواع روش های بازاریابی اینترنتی

 آشنایی با روش بازاریابی اینترنتی و کسب اطلاعات مورد نیاز در این راستا موجب می شود که صاحبان کسب و کارها به این موضوع که چگونه محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند، واقف باشند. به این صورت که، در چندین سال اخیر و با اپیدمی کرونا و بسته شدن اکثر مراکز خرید، کسب و کارهای زیادی از حالت سنتی خود به سمت فروش اینترنتی روی بیاورند. از این رو بازاریابی اینترنتی موجب شده است تا کسب و کارها خودشان را در این بازار پر رقابت بالا بکشند. روش های بسیار زیاد و متنوعی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که چند نمونه از آن ها به شرح زیر می باشند:

 • بازاریابی از طریق موتورهای جستوجوگر: بازاریابی از طریق موتورهای جست و جوگر یک روش بازاریابی اینترنتی می باشد که به دو نوع رایگان و پولی انجام می شود. نوع رایگان این روش بازاریابی اینترنتی به این صورت است که با بهینه سازی سایت و رعایت اصول سئو می توان در رنک های بالای گوگل قرار گرفت. از آن جایی که تکنیک های سئو روز به روز در حال تغییر هستند، با آشنایی با این تکنیک ها می توان در ابتدای لیست نتایج جست و جوی گوگل قرار گرفت. همین طور می توان از امکان پولی گوگل هم برای بالا بردن وب سایت کسب و کار موردنظر بهره مند شد. خوبی این روش در این است که نیازی به پرداخت پول در ابتدای کار نمی باشد. تنها زمانی که بر روی لینک موردنظر کلیک می شود، شما باید هزینه ای را پرداخت نمایید.
 • بازاریابی ویدیویی: بازاریابی ویدیویی یک روش بازاریابی اینترنتی می باشد. در دنیای امروزی مشاهده ی یک ویدیو با جذابیت های بصری خیلی تاثیرگذارتر از خواندن یک متن می باشد. به این صورت که، اکثر افراد ترجیح می دهند که یک ویدیوی چند دقیقه ای را ببینند تا این که یک تبلیغات متنی را بخوانند.
 • بازاریابی ویروسی: روش بازاریابی اینترنتی دیگری که وجود دارد، بازاریابی ویروسی می باشد. این روش بازاریابی ویروسی دقیقا مشابه به روش قدیمی بازاریابی دهان به دهان کردن می باشد. استفاده از این روش بازاریابی اینترنتی موجب می شود تا محتوای شما همین طور خود به خود و به شکل ویروسی منتشر شود. برای این کار باید برای مخاطبان موردنظر ایجاد انگیزه نمایید. انگیزه هایی مانند احساس تشخیص، جایزه و ... تا این کار باعث شود تا مخاطبان شما همین طور پیج و یا وب سایت شما را به جاهای مختلف لینک بزنند.
 • بازاریابی با پست الکترونیکی: بازاریابی با پست الکترونیکی یکی دیگر از انواع روش بازاریابی اینترنتی می باشد. در این روش با ایجاد یک ارتباط مستقیم و دو طرفه می توان موجب ایجاد ارتباط دو طرفه شد.

روش بازاریابی اینترنتی

معرفی روش بازاریابی اینترنتی

بهترین روش بازاریابی اینترنتی کدام است؟

در عصر کنونی بازارهای جهانی و داخلی با توجه به رویدادهای مختلفی که رخ می دهند متاسفانه دچار نوسانات مختلفی می شوند. از این رو صاحبان کسب و کار ها به دنبال روش های مختلفی هستند تا جایگاه خود را در تلاطم های موجود در این بازار  حفظ کنند. همین طور صاحبان کسب و کارها در تلاش هستند تا بتوانند بهترین جایگاه را از آن خود کنند تا رویداد های مختلف بر کسب و کار آنها اثرات منفی نگذارد. برای این کار  روش های مختلفی وجود دارد که صاحبان کسب و کارها باید آنها را فرا گیرند. یکی از مهمترین اصولی  که باید صاحبان مشاغل در این راستا  با آن آشنا شوند روش بازاریابی اینترنتی می باشد.

اولین پروسه برای بازاریابی اینترنتی، راه اندازی یک وب سایت می باشد. برای این کار بایستی تمامی اطلاعات خود را در وب سایت بارگذاری کنید. سپس با استفاده از انواع روش های بازاریابی اینترنتی، اقدام به ایجاد یک ارتباط آسان و سریع با تعداد زیادی از مشتریان خود نمایید. روش بازاریابی اینترنتی متنوع و زیادی وجود دارند و هر روز هم به تعداد این روش ها اضافه می شود. یک بازاریاب اینترنتی حرفه ای با در نظر گرفتن بهترین روش بازاریابی اینترنتی اقدام به ارائه ی انواع محصولات مختلف می نماید. مسئله ی بسیار مهمی که معمولا اکثر کسب و کارهای آنلاین به آن دقت نمی کنند، به روز کردن سایت می باشد. از این رو بهتر است در طول سال حداقل برای یک بار هم که شده، سایت را آپدیت کرد. این کار باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت می شود. چون کاربران امروزی حوصله ندارند که دقایق زیادی منتظر بالا آمدن سایت بمانند.

بازاریابی اینترنتی با پست الکترونیکی یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی می باشد. این روش موجب ایجاد یک ارتباط مستقیم و دو طرفه با مخاطبان هدف می شود. با استفاده از این روش می توان مستقیما به مخاطبان هدف لیست محصولات  مورد نظر را ارسال کرد. البته در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که بدون رضایت مخاطب هدف امکان ارسال ایمیل وجود ندارد.

روش بازاریابی اینترنتی

بررسی انواع روش بازاریابی اینترنتی


      برای کسب اطلاعات و ایده های بیشتر اینجا کلیک کنید و عضو پیج ما شوید.  


کسب درآمد با روش نوین بازاریابی اینترنتی

در این بخش از محتوای روش بازاریابی اینترنتی به بررسی کسب درآمد با روش نوین بازاریابی اینترنتی می پردازیم. بازاریابی اینترنتی رویکرد جدیدی می باشد که با پیشرفت در زمینه ی علم و فناوری اینترنت و گسترش آن، نقش بسیار مهمی را در پروسه ی تبلیغات پیدا کرده است. آشنایی با روش های جدید تبلیغات اینترنتی یکی از مهم ترین نکاتی می باشد که تمامی کسب و کارهای فعالی باید در فضای آنلاین به آن نهایت دقت را داشته باشند.  روش های مختلفی برای کسب درآمد با انواع روش های نوین بازاریابی اینترنتی وجود دارند. هر کدام از این روش ها، رویکرد مختلفی را دنبال می کند.

 • محتوای ویدیویی: در صدر روش های نوین تبلیغات اینترنتی، ویدیو مارکتینگ قرار دارد. امروزه محتواهای ویدیویی یکی از روش های کارآمد برای تبلیغات اینترنتی می باشد که در چندین سال اخیر توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. همان گونه که در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید، محتواهای ویدیویی نظر کاربران زیادی را جلب خود کرده اند. کسب و کارهای نوین در فضاهای مجازی حضور دارند و در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند.
 • طراحی وب سایت: طراحی وب سایت یک روش بازاریابی اینترنتی می باشد که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته شده است. افراد زیادی هستند که با استفاده از این روش اقدام به کسب درآمد زیادی می کنند. تمامی کسب و کارهای برای استفاده از انواع مختلف روش های بازاریابی اینترنتی مستلزم طراحی وب سایت می باشند. طراحی وب سایت به عنوان یک روش جدید برای بازاریابی جهت تبلیغات اینترنتی است.
 • سئو: سئو جزء بهترین روش بازاریابی اینترنتی می باشد که افراد زیادی با استفاده از این روش به کسب درآمد می پردازند. متخصص سئو یکی از مشاغل نوظهور می باشد که از درآمد قابل توجهی برخوردار است. افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند، با جست و جوی کلمات کلیدی اقدام به تولید مقالات و محتواهای مفید با سئوی محتوایی می کنند.

روش بازاریابی اینترنتی

معرفی روش بازاریابی اینترنتی

روش بازاریابی اینترنتی محصولات

روش بازاریابی اینترنتی محصولات به فعالیت هایی گفته می شود که کسب و کارها برای ارتقا خرید و یا فروش محصولات یا خدمات خود اقدام به استفاده از آن می کنند. روش بازاریابی اینترنتی شامل تبلیغات و فروش و تحویل محصولات به مصرف کننده ها می باشد. افرادی که بخش های مختلف سایت های بازاریابی اقدام به استفاده از روش بازاریابی اینترنتی محصولات می کنند، از روش های مختلفی به دنبال جلب توجه مخاطبان اصلی بالقوه ی خود هستند. به این صورت که با انجام تبلیغات برای مخاطبان خاص اقدام به جذب آن ها می کند.

در صورتی که شما هم محصولاتی را برای فروش و یا خدماتی را جهت ارائه دارید، می توانید از طریق بستر اینترنت آن ها را در اختیار مشتریان بالقوه ی خود قرار دهید. برای استفاده از روش بازاریابی اینترنتی محصولات بایستی مراحل زیر را انجام دهید:

 • پیشنهاد یک تبلیغ اختصاصی برای مشتریان وفادار: با در نظر گرفتن این موضوع که مشتریان وفادار بهترین تبلیغ کنندگان برای کسب و کار شما هستند، بایستی به آن ها تمرکز زیادی شود. به این صورت که، این افراد با خرید محصولات و یا استفاده از خدمات شما، در صورت راضی بودن اقدام به تبلیغ آن به روش های مختلفی می کنند.
 • استفاده از یک پیشنهاد اولیه ی متفاوت جهت بازاریابی اینترنتی محصولات: در این روش بازاریابی اینترنتی به جای این که محصولات جدید خود را تبلیغ کنید، آن ها را به صورت یک معامله ی ویژه معرفی نمایید. به این صورت که، با تخفیف گذاری بر روی اجناس و یا خدمات خود اقدام به جذب مشتریان زیادی نمایید. همین طور می توانید در ازای یک خرید جایزه ی رایگان در اختیار مشتریان خود قرار دهید.
 • برگزاری مسابقات مختلف در انواع شبکه های مجازی جهت بازاریابی اینترنتی محصولات: برگزاری مسابقات متعدد و مختلف در شبکه های مجازی یکی دیگر از انواع روش بازاریابی اینترنتی می باشد. این روش هم سرگرم کننده بوده و هم برقراری ارتباط با مشتریان را راحت می کند.
 • میزبان رویداد شدن: روش های مختلفی برای بازاریابی اینترنتی محصولات وجود دارد. رویدادها هیجان زیادی در ارتباط با خدمات و یا محصولات شما برای مشتریان ایجاد می کنند. این رویدادها موجب ایجاد تعامل بیشتری در میان شما و مشتریانتان می شود.

روش بازاریابی اینترنتی

چند نمونه از روش بازاریابی اینترنتی

بهترین سایت های بازاریابی اینترنتی

در این بخش از محتوای روش بازاریابی اینترنتی به بررسی بهترین سایت های بازاریابی اینترنتی می پردازیم. روش بازاریابی اینترنتی شامل تمامی فعالیت هایی می باشد که شما در فضای اینترنتی انجام می دهید تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. این ارتباط موجب ایجاد تعامل و آگاهی و تبادل و ... می شود. سایت های زیادی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

 • نت چین: یکی از بهترین وب سایت های بازاریابی اینترنتی، نت چین می باشد. صاحبان کسب و کارها به صورت رایگان این امکان را ایجاد می کنند تا به صورت رایگان در این وب سایت ثبت نام کرده و اطلاعات کسب و کار خود را به مشتریان خود نمایش دهند. همین طور یک صفحه برای هر سایت وجود دارد که شامل اطلاعات مختلفی می باشد.
 • دیجی کالا: یکی دیگر از بهترین وب سایت های بازاریابی اینترنتی، دیجی کالا می باشد. با استفاده از این وب سایت صاحبان کسب و کارها این امکان را دارند تا محصولات خود را در این سایت به فروش برسانند. همین طور با مشاهده ی قیمت رقبا می توانند بهترین پیشنهاد قیمت را داشته باشند تا بتوانند شانس بیشتری را برای فروش کسب نمایند.
 • شیپور: شیپور یکی دیگر از بهترین وب سایت های بازاریابی اینترنتی به شمار می آید. در حال حاضر تقریبا تمامی خدمات توسط شیپور ارائه می شود. با در نظر گرفتن این موضوع که این وب سایت از ترافیک بسیار بالایی برخوردار است، کسب و کارهایی که آگهی های خود را در این وب سایت ثبت می کنند، از شانس بسیار بالایی جهت فروش برخوردار هستند.

 روش بازاریابی اینترنتی

وب سایت های بازاریابی اینترنتی

جمع بندی

تا به این جای مطالب به معرفی روش بازاریابی اینترنتی پرداختیم. بهترین روش های بازاریابی را معرفی کردیم. شاید تمامی این روش ها پیشنهادات خوبی باشند ولی ممکن است تنها چند مورد از آن ها برای کسب و کار و محصولات شما مفید باشند. از این رو برای تبلیغ محصولات بهتر است که از چندین روش مختلف استفاده کرده و بعد از بررسی بازخورد آن ها برای تبلیغات آینده ی خود برنامه ریزی نمایید. به این صورت که سعی کنید تعامل با مشتریان خود را افزایش دهید. همین طور روش های جدید را برای افزایش مشتریان و مخاطبان خود را امتحان نمایید.

البته بهترین وب سایت های بازاریابی اینترنتی را هم شرح دادیم و این موضوع را هم توضیح دادیم که در صورت نشر تبلیغات در این وب سایت ها، از بازخورد خوبی مواجه خواهید شد.  امیدواریم با مطالعه ی این مطالب تا به این جا به پاسخ تمامی سوالاتی که در ذهنتان در ارتباط با روش بازاریابی اینترنتی ایجاد شده بود، رسیده باشید.

روش بازاریابی اینترنتی

روش بازاریابی اینترنتی چیست


     برای کسب اطلاعات و ایده های بیشتر اینجا کلیک کنید و عضو پیج ما شوید.


 

ممکن است از این مطالب خوشتان بیایدنظر خود را بنویسید

ارسال نظر